Close

28.05.2018

Як підготуватись до банкрутства ?

Вісім кроків для проведення контрольованих та результативних заходів, що допоможуть Вам підготуватись до банкрутства.

Ведення підприємницької діяльності передбачає певні ризики, у разі настання яких можливе виникнення проблем та боргів перед кредиторами. Для уникнення настання певних непередбачуваних та неконтрольованих ситуацій особливу увагу слід приділити аналізу фінансово-господарської та бухгалтерської документації. Після чого, маючи повну картину «проблем» та боргів, власники, як правило, приходять до висновку, що припинення діяльності підприємства є найоптимальнішим варіантом. Банкрутство – це законний інструмент, що допомагає контрольовано захистити підприємство від свавілля кредиторів, вберегти цілісність майна підприємства та Вашу репутацію. Як показує практика, більше, ніж на 95% справ закінчується ліквідацією підприємства, решта 5% інші судові процедури, як то санація чи мирова угода.

І тому, для якісного підготування підприємства до банкрутства слід провести наступні заходи:

  1. Повідомлення про звільнення працівників.

Це є моральним обов’язком кожного власника по відношенню до людей, які в нього роками працювали та вносили свою частку в розвиток підприємства. Після остаточного прийняття рішення щодо припинення діяльності підприємства слід попередити кожного працівника, провести з ними переговори та, при можливості, допомогти влаштуватись на новому робочому місці, або, як мінімум, дати хороші рекомендації для нового працевлаштування.

  1. Аналіз дебіторської заборгованості та проведення її стягнення.

Перевірка усіх контрагентів на предмет дебіторської заборгованості – це левова частка активу Вашого підприємства, більшу частину з яких варто списувати як безнадійно прострочену заборгованість, однак знайдеться також ті контрагенти, що погасять заборгованість перед Вами після отримання досудової вимоги. Тому, не варто недооцінювати фінансових результатів досудових вимог, претензій, листів тощо.

  1. Проведення інвентаризації підприємства.

Оптимальним способом формування активу та пасиву є проведення інвентаризації майна, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів тощо. Це покаже реальну картину фактично наявного майна на підприємстві.  Після цього, слід провести утилізацію обладнання, що не є придатним до використання, а також списання відсутнього майна.

Тут не варто забувати про нематеріальні активи, як то: торгові знаки, ліцензії тощо, оскільки після введення ліквідації вони втрачають свою вартість та анулюються. Хоча, товарні знаки цілком можуть бути реалізовані і кошти, зможуть бути спрямовані на погашення вимог перед кредиторами.

  1. Повернення майна, що не належить підприємству.

Всі договори відповідального зберігання тощо повинні бути розірвані та майно повернуто законним власникам.

  1. Реалізація майна.

Чинним законодавством України передбачено можливість проведення реалізації майна юридичної особи в добровільній ліквідації, до процедури банкрутства, за двох умов: недостатності коштів для погашення вимог кредиторів та проведення реалізації для задоволення вимог кредиторів. Хоча, тут не варто забувати, що Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»,  визначена можливість визнання договору недійсним протягом одного року, що передувало порушенню провадження у справі банкрутство, а тому договір повинен бути реальним, а ціна обов’язково ринковою.

  1. Закриття рахунків підприємства.

Чинним законодавством не встановлено обмежень щодо кількості відкритих рахунків в фінансових установах, а тому питання закриття рахунків, як правило, є довготривалим із за великої кількості рахунків підприємства, а також фінансово витратним, оскільки для ідентифікації в банку слід подавати не лише документи особи та підтвердження повноважень ліквідатора, а й нотаріально завірену картку із зразками підписів та печатки для кожного банку. Для дотримання процедури добровільної ліквідації варто провести закриття всіх рахунків, для проведення процедури використовувати один ліквідаційний рахунок.

  1. Подання податкової звітності.

Як правило, податковий орган є учасником у справі, що проводить оскаржень рішень судів, незалежно від обґрунтованості таких дій. І тому, для дотримання процедури банкрутства та мінімізації підстав для оскаржень, а саме задоволення таких скарг судами, слід не забувати про обов’язкове подання до органів доходів і зборів звітності за останній звітний період.

  1. Передання кадрової документації на архівне зберігання.

Обов’язком кожного власника підприємства є моральне відношення до власних працівників та до років їхньої праці, оскільки кадрова документація є дуже важливою та необхідною для нарахування пенсій Вашим працівникам. Чинним законодавством передбачена необхідність передання такої документації архівним установам для довічного зберігання (75 років).

Покроковий, ретельний план та прогнозування можливих ситуацій, мінімізація ризиків та контроль на кожному етапі зробить Вашу проблему зрозумілою та простою.
Команда CrisisZone з легкістю вирішує критичні та надскладні ситуації Вашого бізнесу, проводить супровід та підтримку на кожному етапі процедур.

Для отримання безкоштовної консультації залишайте заявку на сайті або ж телефонуйте до нас.

Довіряйте справу професіоналам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *